OfertaAutomatyka

akpia

Aparatura Kontrolno Pomiarowa i Automatyka

Projektujemy, wdrażamy i modernizujemy rozwiązania z zakresu aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki (AKPiA), które pomagają zarządzać urządzeniami pracującymi w budynku. Dokonują pomiarów niezbędnych parametrów i sterują działaniem poszczególnych elementów infrastruktury – na przykład klimatyzacją w budynku biurowym lub maszynami w fabryce.

System pozwala na stałą komunikację z centralnym punktem obsługi. Dzięki temu możliwa jest kontrola sprawności urządzeń w czasie rzeczywistym i natychmiastowe powiadamianie personelu o wystąpieniu jakiejkolwiek awarii urządzenia. System może także raportować o wszystkich zdarzeniach, co umożliwia optymalizację pracy urządzeń znajdujących się pod jego kontrolą. Rozwiązania AKPiA mogą realizować różne cele – na przykład poprawę bezpieczeństwa obiektu czy redukcję kosztów jego utrzymania poprzez kontrolę pracy maszyn zużywających nadmierną ilość energii elektrycznej.

Służymy fachową radą podczas dobierania elementów systemu – projektujemy rozwiązania, które w najlepszy sposób będą służyły naszym klientom. Wszystkie są zawsze w pełni dopasowane do procesów realizowanych w danym obiekcie, doskonale wpisując się w charakter prowadzonej w nim działalności.

BMS

Projektujemy, wdrażamy i modernizujemy systemy BMS (Building Managment Systems). Ich zadaniem jest efektywne zarządzanie instalacjami znajdującymi się w budynku, takimi jak ogrzewanie poszczególnych pomieszczeń, regulacja pracy systemu wentylacyjnego czy sterowanie oświetleniem. System BMS analizuje na podstawie zdefiniowanych parametrów stan budynku i otoczenia (np. temperatura i wilgotność powietrza wewnątrz i na zewnątrz obiektu, pora dnia czy natężenie światła słonecznego) i aktywuje pracę odpowiednich urządzeń, dostosowując ją do panujących warunków.

Nasza firma przeprowadza zarówno kompleksowe wdrożenia, jak i instalację poszczególnych elementów systemów czy ich modernizację. Wszystkie rozwiązania zawsze dobieramy do charakteru danego obiektu oraz jego przeznaczenia, dzięki czemu w pełni odpowiadają realizowanym w nim procesom. W ten sposób uzyskujemy najwyższą możliwą efektywność zarządzania budynkiem i urządzeniami, w które jest wyposażony.

projekt

Instalacje inteligentnych budynków

Projektujemy i realizujemy instalacje inteligentnych budynków. Pomagamy naszym klientom wybrać odpowiednie rozwiązania, które będą najlepiej realizowały ich potrzeby. Dobieramy elementy systemu w taki sposób, by dobrze spełniał swoje zadanie i służył użytkownikom przez wiele lat.

Jakie przykładowe funkcje może realizować inteligentny budynek?

– Automatyczna regulacja ogrzewania – dostosowanie temperatury do pory dnia, obecności osób oraz innych czynników.
– Wentylacja pomieszczeń według ustalonego harmonogramu, na przykład podczas pobytu domownika w pracy.
– Sterowanie światłami – w zależności od obecności osób, pory dnia oraz pogody.
– Pomiar zużycia energii przez poszczególne urządzenia znajdujące się w domu, by ułatwić optymalizację kosztów.
– Wykrywanie pożaru, wycieku gazu, wysokiego stężenia tlenku węgla itp. funkcje bezpieczeństwa.
– Sterowanie urządzeniami elektronicznymi wyposażenia domu (sprzęt RTV i AGD)

Popularność inteligentnych budynków systematycznie rośnie – głównie dzięki coraz większej dostępności takich rozwiązań oraz obniżaniu się kosztów ich wdrożenia. Zwiększa się także wśród klientów świadomość istnienia tego rodzaju technologii oraz ich ogromnego wpływu na podniesienie jakości i komfortu życia.