OfertaInfrastruktura IT

close-up of network hub and ethernet cables

Okablowanie strukturalne

Okablowanie strukturalne decyduje o możliwościach tworzenia sieci teleinformatycznej w budynku – zarówno dzisiaj, jak i w przyszłości. Wraz z pojawianiem się kolejnych aplikacji multimedialnych opartych o najnowsze rozwiązania, wzrasta zapotrzebowanie na dostęp do szybkiej i stabilnej sieci mogącej obsłużyć wielu użytkowników. Decyzja o zastosowaniu odpowiedniego okablowania strukturalnego pozwoli na jej wieloletnie użytkowanie oraz potencjalny rozwój. Dzięki dobremu zaprojektowaniu infrastruktury w przyszłości modernizacja będzie możliwa bez konieczności wymiany przewodów.

Odpowiednie przeprowadzenie projektu wymaga zebrania informacji na temat przeznaczenia oraz czasu wykorzystywania okablowania. Pozwala to na dobranie właściwych elementów oraz rzetelną wycenę usługi. Poprawnie zaprojektowana i wdrożona infrastruktura gwarantuje komfort użytkowania przez długi czas oraz wyraźnie zmniejsza prawdopodobieństwo występowania problemów z właściwym działaniem sieci.

Centrale telefoniczne i VOIP

Zajmujemy się projektowaniem i wdrażaniem zarówno standardowych central telefonicznych, jak i tych działających w technologii VoIP. W zależności od uwarunkowań działalności klienta i wynikających z nich potrzeb przygotowujemy rozwiązanie najlepiej odpowiadające jego wymaganiom.
Technologia VoIP (Voice over Internet Protocol) umożliwia przesyłanie dźwięku za pośrednictwem Internetu lub połączeń lokalnych opartych na protokole IP. Pozwala tworzyć wirtualne, wewnętrzne sieci telekomunikacyjne, dzięki którym można prowadzić rozmowy telefoniczne nie posiadając podłączenia do tradycyjnej linii.

Zaletą VoIP jest elastyczność konfiguracji oraz możliwość prowadzenia darmowych rozmów nie tylko pomiędzy pracownikami wewnątrz jednego budynku, ale także między różnymi obiektami, jak również z osobami wykonującymi pracę zdalną, bez ponoszenia kosztów wynikających z obsługi standardowego łącza telekomunikacyjnego.

voip
lan-wan-wifi

Sieci LAN, WAN, WiFi

Projektujemy, wdrażamy i modernizujemy sieci LAN, WAN, WiFi, dobierając najlepsze rozwiązania po gruntownej analizie potrzeb klienta.

Do uzyskania poprawnej transmisji danych w sieci przewodowej, oprócz dobrego systemu okablowania strukturalnego, konieczne jest przygotowanie dobrego projektu oraz wybór właściwych urządzeń sieciowych. Powinny one spełniać wymagania klienta nie tylko pod kątem oczekiwanej prędkości transmisji, ale także odpowiedniej wydajności, redundancji, bezpieczeństwa, zarządzania oraz wsparcia i serwisu producenta.

Sytuacja jest bardzo podobna przy doborze urządzeń WiFi. Wszechobecne sieci bezprzewodowe nie służą już tylko jako łatwy dostęp do Internetu, ale równie dobrze sprawdzają się w wielu specjalistycznych zastosowaniach, np. w służbie zdrowia. Dlatego nie należy zapominać o metodycznym podejściu do projektowania infrastruktury sieci WiFi i dobrze zastanowić się nad istotą jej funkcjonowania. Pozwoli to wykonać profesjonalny projekt oraz wybrać odpowiednie, wydajne i stabilne podzespoły, które stworzą sieć o takich cechach.

Serwery, Storage

Nieprzerwana dostępność oraz bezpieczeństwo danych są kluczowymi aspektami w działalności biznesowej. Dostarczamy serwery i pamięci masowe (storage) do szerokiego spektrum zastosowań – począwszy od niedużych stacji serwerowych do kompleksowych rozwiązań obsługujących najbardziej zaawansowane usługi. Zajmujemy się doborem, instalacją i konfiguracją sprzętu, który będzie najlepiej spełniał stawiane przed nim wymagania i bezproblemowo realizował wszystkie procesy.

Serwery i pamięci masowe są kluczowymi elementami każdego systemu informatycznego działającego online, od ich jakości zależy funkcjonowanie całej infrastruktury. Oznacza to, że muszą charakteryzować się wysoką wydajnością i niezawodnością oraz idealnie współpracować z innymi elementami na każdym poziomie struktury informatycznej. Odpowiedni dobór sprzętu, jego właściwa instalacja i konfiguracja oraz profesjonalna administracja zapewniają stabilne i wydajne funkcjonowanie serwera.

Technician working on server tower in large data center
Dark servers data center room with computers and storage systems 3D rendering

Serwerownie i Data Center

W dzisiejszej zglobalizowanej gospodarce, która oparta jest w dużej mierze na błyskawicznym przepływie informacji, nieograniczony dostęp do swoich zasobów jest jednym z warunków sukcesu. Własna serwerownia lub centrum danych to gwarancja bezpieczeństwa przechowywanych informacji oraz niezależność od firm trzecich. To także najwyższa wydajność, dzięki której nic nie spowalnia Twojej firmy.

Projektujemy, wdrażamy oraz modernizujemy zarówno osobne serwerownie, jak i całe data center. Dobieramy najlepszy sprzęt w przewidzianym budżecie, by osiągnąć najwyższy możliwy poziom wydajności oraz bezpieczeństwa. Oprócz samych serwerów, dostarczamy także urządzenia zasilające i utrzymujące właściwe warunki środowiskowe do pracy wszystkich maszyn komputerowych.

Stosujemy najlepsze rozwiązania, które są zgodne z obowiązującymi na rynku najwyższymi standardami jakości. Mamy dzięki temu pewność, że zrealizowany projekt serwerowni lub data center będzie spełniał wszystkie wymogi wydajności i bezpieczeństwa, co przełoży się na pełne zadowolenie klienta.